Raport o stanie Gminy Brok za 2025 r.
Brok, dnia 1 czerwca 2026 r.
Informacja Przewodniczącego Rady Gminy w Broku
dot. przedstawienia przez Burmistrza Gminy Brok Raportu o stanie gminy
za 2025 r. oraz możliwości zgłaszania się mieszkańców do udziału
w debacie nad Raportem
Przewodniczący Rady Gminy w Broku informuje, że na sesji Rady Gminy
w Broku, która odbędzie się w dniu 12 czerwca 2026 r., o godzinie 1200 na Sali Widowiskowej w Broku przy ul. Pułtuska 22, Burmistrz Gminy Brok przedstawi Raport o stanie gminy, który obejmować będzie podsumowanie działalności Burmistrza Gminy w roku 2025 r., a w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał rady gminy.
Rada Gminy w Broku rozpatrzy raport o stanie gminy podczas czerwcowej sesji, na której podejmowana będzie uchwała w sprawie absolutorium dla Burmistrza. Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadzona zostanie debata, w której to zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2026 r. poz. 662) oprócz radnych, będzie mogło wziąć udział do 15 mieszkańców gminy.
Mieszkaniec, który chce zabrać głos w debacie nad raportem o stanie gminy musi złożyć do Przewodniczącego Rady Gminy w Broku, pisemne zgłoszenie poparte podpisami przynajmniej 20 osób – wzór zgłoszenia w załączeniu oraz dostępny w sekretariacie Urzędu Gminy Brok, pl. Kościelny 6 (pok. Nr 1).
Zgłoszenie udziału w debacie należy złożyć do dnia 10 czerwca 2026 r. w Urzędzie Gminy Brok (sekretariat pok. Nr 1), w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy Urzędu.
Po zakończeniu debaty nad raportem Rada Gminy w Broku przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi wotum zaufania.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/inż Piotr Radziszewski
W załączeniu:
- wzór formularza zgłoszenia do debaty.





